Vánoce, Vánoce přicházejí...

25. listopadu 2017 v 19:44 | Matty
Zdravím všechny čtenáře našeho blogu a zároveň Vás tady vítám, protože ačkoliv byl tento blog založen někdy v létě, tak první článek vychází až teď. Jupí! Že nejásáte? No, to nevadí. Asi se shodneme, že slušností je představit se, takže jdeme na to! Já jsem Matouš, ale na tomto blogu budu vystupovat převážně pod přezdívkou Matty. A abych Vás nechal ještě trochu napnuté (jako kšandy), tak Vám toho zatím více o sobě nenapíšu. Tomu se říká ,,decentní představení". (Ne, neříká. Zrovna jsem si to vymyslel, ale pšššt!) A co můžete na tomto blogu očekávat za příspěvky? Převážně asi pouze tyto články, sloužící jako jakýsi deník. Zkrátka články, kde se můžeme pořádně rozkecat, tedy spíše rozepsat, o naprosto irelevantních věcech jako je například to, že ještě nenapadl sníh. A to je ještě ten lepší příklad, na který můžete na tomto blogu narazit. Samozřejmě berte tyto články s určitou mírou nadsázky, protože žádné suchary tu nechceme. No, takže tohle by vám na úvod mohlo snad stačit, ne? Ne? Hele, moc si nevymýšlejte, jasný? Myslíte si snad, že tento článek bude celý jenom o jakémsi uvítání? Přejděme radši k hlavnímu tématu tohoto článku. No, hejbněte sebou! Šup! Šup!

Tak a už jsme tady. Hlavním tématem tohoto fakt divnýho článku jsou Vánoce! Ano, ten čas pohody, radosti, cukroví, dobrých filmů v televizi, vánočního stromečku, výborného jídla, světýlek, vánoční výzdoby, jídla, vánočních trhů na náměstí, jídla, uřvaných parchantů v reklamě na Tesco, jídla, bruslení na ledě, jídla, svíček, jídla, koled, jídla, vánočních koncertů a zase jídla. Už chybí jen ten sníh. Vím, že je ještě pořád teprve listopad, ale Vánoce už se blíží! To je skvělé, nemyslíte? Vlastně, už od devatenáctého listopadu mám vyzdobení pokoj. Okolo stolu mám barevná světýlka, na oknech vánoční samolepky a v kvetináčích sněhuláka a Santu. (Vím, že u nás Santu nemáme, ale když on v tom květináči vypadá tak dobře...) Skoro pokaždé, co to někomu vykládám, tak si myslí, že jsem tak trochu blázen. Ale to nevadí. Vždyť v obchodech už mají taky vánoční výzdobu, tak nevím, proč všichni tak šílíte. Další způsob, jakým lidi reagují, když se začnu radovat z příchodu Vánoc, je ten, kdy začnou panikařit, že ještě nemají nakoupené dárky. To si lidé myslí, že Vánoce se točí jen okolo dárků a peněz? Vždyť Vánoce by měly být o tom, že se všichni blízcí sejdou a užívají si spolu příjemný čas a atmosféru. Nemusíte kupovat drahé dárky, abyste udělali milované osobě radost. Stačí se sejít, udělat si pohodlí někde v teple, koukat na pohádky, povídat si nebo hrát hry, přičemž budete uzobávat lahodné cukroví z lesklého podnosu, zapálíte si svíčku nebo můžete zpívat koledy. A večer se všichni sejdou u jednoho stolu a pochutnají si na výborné večeři, po které pak nastane čas, kdy můžete udělat milované osobě radost. Nemusíte jí dát dárek, ve kterém bude nejnovější iPhone či klíče k novému autu, ale stačí vyrobit či koupit něco, udělá člověku opravdovou radost. Proč kupovat mobil, když už jiný má? Proč kupovat něco jen proto, že to je drahé? Proč té osobě nevyrobíte něco od srdce? Lidé ocení to, že jste si na ně vzpoměli a vyrobili jim něco, na čem jste si dali záležet, nad čím jste strávili určitý čas a nehodili to jen do nákupního košíku. Nad tímto tématem se můžete zamyslet. Osobně si myslím, že není třeba kvůli Vánocům nějak panikařit. Nenutím Vás, aby jste si sedli a začali vyrábět panenku ze dřeva, ale kupujte aspoň vhodné, užitečné či dárky, které člověka opravdu potěší. Proč kupovat obyčejný hrnek, když můžete koupit hrnek bílý a napsat na něj vaše společné hlášky, příhody či otisknout fotografii? Obdarovaný člověk si pak bude připadat mnohem výjmečněji. Ale samozřejmě si kupujte dárky podle svého, to byl pouze takový tip. Tak a ocitli jsme se na konci článku, to je co? Tak snad se Vám článek líbil a zatím ahoj. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 25. listopadu 2017 v 19:53 | Reagovat

pekny design :)

2 Bonito Bonito | Web | 25. listopadu 2017 v 19:53 | Reagovat

zaujimavy koncept blogu :)

3 Matty Matty | Web | 26. listopadu 2017 v 9:03 | Reagovat

[1]:

[2]:

Díky :-D

4 Klarinet05 Klarinet05 | 4. prosince 2017 v 19:45 | Reagovat

Lépe se to ani vyjádřit nedá. :-)
Jenom já zrovna patřím mezi stresující lidi co se týče dárků ale to už sis asi všiml ale taky si myslím že nejlepší je dárek vyrobit :-D určitě v blogu pokračuj ať máme na večery nějaké super čtení :-) Vánoce jsou svátky kdy si mají lidé pomáhat ,dárky si mužem dát kdykoliv v roce a tak to bylo,je i bude :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama